Mangó, az új cukorbetegség és rákgyilkos – A mangó hatásai
A mangó jótékony hatása az egészségre
A Federation of American Societies for Experimental Biology (FASEB) által ismertetett előzetes kutatási eredmények szerint a mangó magas cukortartalma ellenére jótékony hatással lehet a vércukorszintre, a koleszterinszintre és segíthet a gyulladásos folyamatok kordában tartásában is. A mangó emellett értékes ásványi anyag forrás, enzime gyomorvédő hatású
1.
A mangó hatása a daganatok kialakulására:
A mangó megelőzhei a rák kialakulását:
A mangó antioxidánsokban gazdag, ezek segítenek megelőzni a mellrák, a prosztatarák és végbélrák, kialakulását.
2. A mangó javítja a látást:
Mivel a mangónak magas az A-vitamin tartalma, ezért hozzájárul a szem egészségéhez.
3. Rostok és C-vitamin:
A mangóban sok rost és C-vitamin található, amelyek csökkentik a szervezetben az LDL, vagyis a „rossz” koleszterinszintet.
4. Semlegesíti a szervezet lúgosságát:
A mangó lúgosító hatású, segít kiegyensúlyozni és semlegesíteni az emberi szervezetben található lúgos vegyületeket, mivel olyan anyagokat tartalmaz, mint az almasav, a borkősav, valamint nagy mennyiségben citromsavat is.
5. A mangó hatása az anyagcserére:
Serkenti az anyagcserét:
Csakúgy, mint a papaya, a mangó is serkenti az anyagcserét, mivel gazdag rostokban. A rostok hozzájárulnak a megfelelő bélmozgásokhoz, ezzel pedig serkentik az anyagcserét.
6. A mangó hatása az immunrendszerre:
Erősíti az immunrendszert:
A mangó 25 féle karotinoidot tartalmaz, amelyek nagy mennyiségben tartalmaznak C-vitamint, ami hozzájárul az egészséges immunrendszer fenntartásához.
7. Gazdag antioxidánsokban:
A mangó gazdag antioxidánsokban, így segít a sejtek megfiatalításában és helyreállításában. Belülről méregteleníti a bőrt és megakadályozza a pattanások kialakulását.
8. Növeli a termékenységet:
A mangó sok folsavat tartalmaz, ami növeli a termékenységet. A B-vitamin és folsav hiány okozhat ugyanis a nőknél vetélést. Terhesség kalkulátor
9. Ásványi anyagok:
A mangóban olyan anyagok találhatóak, mint a réz, szelén, cink és kálium, amelyek a szervezet általános egészségéért felelnek és a hiányuk egészségügyi problémákhoz vezethet.
Még több info az AFRICAN MANGO hatásáról:
10. Cukorbetegség és E-vitamin:
A mangó gazdag E-vitaminban, amely növeli a szexuális vágyat.
A mangó ezenkívül csökkenti a koleszterinszintet és megelőzi a cukorbetegség kialakulását. A mangó természetes cukrokat tartalmaz (gyümölcsönként közel 31 grammnyi cukrot), de ugyanakkor alacsony a glikémiás tartalma, vagyis nincs hatással a vércukor szintjére.
?Diabeteses üszkösödő lábat DXN ganoderma termékekkel kezeltek! Belsőleg az RG és a GL kapszulák fogyasztása, külsőleg RG por segített. Meggyógyult a seb, az amputáció elkerülhető volt! ‼️‼️‼️
Regisztrálj és szerezd be egyenesen a DXN cégtől itt:
A mangó tudvalevőleg megelőzi az agyvérzést, mivel szabályozza a vér homocisztein szintjét, ami máskülönben káros lenne a vérerekre és koszorúér-elzáródást vagy agyvérzést is okozhatna.
A mangó jótékony hatása a bőrre
A mangó nem csak nagyon finom, de a bőrrel is csodákat művel, mivel antioxidánsokat és részben C-vitamint tartalmaz, amitől a bőr egészséges és ragyogó lesz. A mangót gyakran használják arcpakolások és bőrradírok hozzávalójaként.
11. Ragyogó bőr:
A mangó jó hatással van a bőrre, mivel csökkenti a sötét foltokat, szépséghibákat és pattanásokat, így természetesen ragyogóvá teszi a bőrt. A gyümölcsben lévő A-vitamin és béta-karotin helyreállítja, megfiatalítja és revitalizálja a bőrt, valamint szép fényessé is teszi.
12. Kezelhetőek vele a mitesszerek:
Talán meglepő, de a mangóval eltüntethetők a mitesszerek. Készítsen bőrradírt egy teáskanál mangó húsából, fél teáskanál tejből vagy tejporból és mézből. A keverékkel körkörös mozdulatokkal dörzsölje át az arcát, így megszabadulhat az elhalt hámsejtektől és a mitesszerektől, valamint ragyogóvá teheti az arcát.
13.
A mangó hatása az öregedésre:
A gyümölcsben lévő antioxidánsok késleltetik a bőr öregedési (ráncosodás) jeleinek kialakulását és a bőrpigmentáció megjelenését. Továbbá védik a bőrt a káros szabadgyökök ellen, amely a bőrrákért felelősek. C-vitamin tartalma miatt kezelhetőek vele a pattanások és a mitesszerek. Közvetlenül a bőrre felkenve puhítja a bőrt, valamint természetesen hidratálja.
14. Javítja az arcszínt:
A mangó A-vitamin tartalmaz, ami létfontosságú anyag az egészséges bőr és a hamvas arcszín fenntartásában, valamint a nyálkahártya épségéért is felel.
Ne dobd ki a mangó héját, mert a héja fakítja a bőrt:
Egyszerűen dörzsöljük be az arcbőrt és a kézfejet egy érett, de nyers mangó héjával, és egy kis tejszínnel. 10-15 perc leteltével hideg vízzel mossuk le, majd hetente legalább kétszer-háromszor ismételjük meg az eljárást, hogy drasztikus módon megszabadulhassunk a bőr barnaságától. A mangó rendszeres fogyasztása által a bőr szép és sima lesz.
15. A sötét foltok kezelése:
A mangó héjával a fenti módon is kezelhetőek a bőrön található sötét foltok. A kiszárított mangóhéjból készített por egy teáskanál joghurttal keverve csökkenti a sötét foltokat és a szépséghibákat, valamint aranyszínű ragyogást ad az arcszínének.
16. A pattanások kezelése:
A nyers mangólével kiválóan eltávolíthatóak a pattanások. Főzz meg egy nyers mangót, majd a főzéshez használt vizet használd pattanás-eltávolító tonikként.
17. Kiváló bőrtisztító:
A bőr tisztításához, keverj össze egy teáskanál búzalisztet és mangóhúst. Ez kitűnő tonik, amely a bőrt egészen mélyről tisztítja meg a pórusokon keresztül.
18. Házi készítésű arclemosó:
Házi készítésű arclemosót készíthet egy teáskanál mangóhúsból és porrá zúzott mandulából. A keverékhez adj egy evőkanál tejet, és készíts belőle krémet. 20 perccel a felvitel után mosd le. Ez az arclemosó minden bőrtípusra jó.
19. Bőrhámlasztó:
A bőrhámlasztó elkészítéséhez keverj össze ¼ meghámozott mangót, 2 kanál tejet, porrá őrölt mandulát és összetört zabot egy turmixgépben. Vidd fel az arcra és a nyakra a keveréket, hagyd fent 20 percig, majd langyos vízzel mosd le.
20. A mangó hatása érzékeny bőrre:
Érzékeny bőrre arcpakolást készíthető mangóhúsból, zablisztből, tejből és mézből. Hideg vízzel mossuk meg az arcot, majd óvatosan töröljük szárazra. Ezután vigyük fel rá a keveréket. 15 perc leteltével pedig mossuk le hideg vízzel.
A mangó hajra gyakorolt jótékony hatása
A mangó gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, amelyek táplálják a hajat és serkentik a hajnövekedést.
21. Kiváló kondicionáló:
A mangóból házilag készíthető hajkondicionálóhoz keverjen össze mangóhúst egy kanál joghurttal és két tojássárgájával. A keveréket vigye fel a hajára és hagyja fent 30 percig. A haja puha és könnyen kezelhető lesz ettől a kondicionálótól.
22. Korpásodás ellen:
A mangó A-vitamint tartalmaz, ami segít megszabadulni a korpától, valamint fényessé teszi a hajat. A benne lévő E-vitamin pedig serkenti a fejbőr vérkeringését és a hajnövekedést is. Vitamintartalma miatt a mangót gyakran használják kondicionálók hozzávalójaként.
23. Hajhullás és őszülés:
A mangó magolaj kiváló zsírsav, vitamin és ásványi anyag forrás; a mag maga hidratáló tulajdonságokkal bír. Ha szeretnéd házilag elkészíteni ezt az olajat, akkor távolítsd el a mangó magjának külső rétegét, majd tedd egy üvegbe egy kis kókusszal és szezám- vagy mustárolajjal, majd helyezd az üveget napfényes helyre egy pár napra. A keverék rendszeres használatával a haja hosszú, sötét és dús lesz, valamint megszabadul a hajhullástól is.
A mangó kiválasztása és tárolása
Kiválasztás:
A mangó csúcsidényben nagy mennyiségben kapható. A mangót a színe helyett inkább az aromája alapján válassza ki, ami legyen pontosan kivehető és érett. Vásárláskor válasszuk azokat a gyümölcsöket, amelyeken nincsenek sötét foltok, szépséghibák és nincsenek meghasadva. A friss gyümölcsök általában 10 centiméter hosszúak és 26 dkg körül vannak, a nagyobb gyümölcsben pedig több a mag. Habár az éretlen mangó általában zöld színű, az érett mangók pedig a sárgától a pirosig minden színárnyalatban megtalálhatóak, a szín nem mindig a gyümölcs érettségére utal, mivel néhány mangófajta kissé zöld marad – még éretten is. Ne vásároljunk olyan mangót, amely héja sérült, száraz és megaszalódott, és olyat se, ami már elvesztette az illatos aromáját, mivel az már valószínűleg íztelen. Az éretlen mangókat mindenképp kerüljük el, mivel azoknak nyersen fogyasztva kellemetlen vegyszer íze van. Az érett mangónak általában telt, gyümölcsös aromája van a szár körül, puha, és a héja könnyedén benyomható.
Tárolás:
A megfelelő tárolással a gyümölcs friss marad és nem romlik meg, a tárolás azonban a mangó típusától függ. Ha a mangó zöld és kemény, helyezzük egy barna papírzacskóba egy pár napra, hogy megérjen. Ilyenkor a mangót tárolja szobahőmérsékleten és a közvetlen napfénytől távol. A mangó általában 1-2 hétig bírja. Amint megérett, tegye át a hűtőbe, vagy akár le is fagyasztható egészben vagy felkockázva. A fagyasztás során a mangó héja megfeketedik, de a húsa jó állapotban marad. Ha hámozott mangót fagyasztunk le, cukrozzuk meg a felkockázott gyümölcsöt, majd egy fakanállal óvatosan kavarjuk meg, hogy a cukor feloldódjon a mangó saját levében. A felkockázott mangót tegyük egy légmentesen záródó dobozba. A mangó a fagyasztóban 2-5 napig áll el.
Felhasználási tippek (Főzés/fogyasztás)
Fogyasztás: Mivel az egyik legfinomabb gyümölcs, a mangót általában nyersen fogyasztják. Kellemesen keveredik benne az őszibarack, az ananász és a sárgabarack íze; a tökéletes keveréke az édesnek és savanyúnak. Fogyasztás előtt győződjünk meg róla, hogy elég érett. A mangó akkor elég érett, ha finoman megnyomva a héján ott marad nyomás helye.
Még több info az AFRICAN MANGO hatásáról:
A mangó Fogyasztása:
1. A gyümölcs felvágása: A mangót megfelezhetjük, vagy harmadolhatjuk.
A nagy magot ki kell vágni, méghozzá a következő módon: a meghámozott gyümölcsöt vágjuk meg vízszintesen és függőlegesen is, hogy kockás mintázatot kapjon. A kés segítségével vágjuk le a nagy darab mangó kockákat, és tegyük egy edénybe, vagy tányérra.
2. Felkockázott mangó: A felkockázott mangót egy tálba helyezve villával fogyasztható. Az apró kockák a gyümölcssalátákba is nagyon finomak. Megelőzésképpen, hogy a mangó leve ne elnyomja a saláta ízét, egy kicsit szárítsuk ki a mangót, mielőtt hozzáadjuk a salátához. Ízletes mangósalátát készíthetünk papaya, alma, ananász, körte, cseresznye és narancs keverékéből. Egy kis extra ízért adjunk a salátához egy csipet fahéjat vagy zöldcitrom levet.
3. Desszert: Mivel természeténél fogva édes ízű, ezért kiválóan illik a desszertekhez. Joghurttal összeturmixolva gyümölcsturmix készíthető belőle, vagy a felkockázott mangóval ízesíthető a joghurt. Zsírmentes tejszínnel és citromos túróval elkeverve finom krém készíthető belőle süteményekhez.
Mangó mánia, gluténmentes és tejmentes mangó turmix
Főzés: Habár ezt a gyümölcsöt általában nyersen fogyasztják, számos fogás része is lehet. A nyers mangót gyakran használják pácok elkészítéséhez, a levével pedig sokszor ízesítik a különböző ételeket.
1. A mangós salsa mártás elkészítéséhez mangóra, papayára, avokádóra, egy kis citromlére és korianderre lesz szüksége. Ez a mártás fogyasztható csirke-, marhahússal, garnélarákkal vagy ehető krumplis chipsszel.
2. A nyers mangót meg lehet grillezni.
Ehhez válassz érett, de kemény mangót és vágd félbe. Locsold meg egy kis olívaolajjal és közepes tűzön grillezd meg, két percenként megfordítva a serpenyőben. Grillezd, amíg a mangó barna és puha nem lesz. Körítésként adj hozzá egy fél csésze pirított kókuszt és zsemlemorzsát, majd szolgáld fel bármilyen húsos fogás mellett.
forrás
Facebook oldalunk
Ha tetszett a Mangó Hatása poszt, vagy szereted a hasonló témákat, csatlakozz hozzánk a Facebookon!