A Hasnyálmirigy Gyulladás Tünetei:
A hirtelen kialakuló rosszullét, és görcsös hasi fájdalom jellemző tünete lehet a hasnyálmirigy gyulladásnak (orvosi nevén pancreatitis).
A hasnyálmirigy gyulladás általában olyan kóros állapot okoz, amelynek során az itt termelt emésztőenzimek nem a megszokott úton – egy vezetéken át – távoznak a vékonybél irányába, hanem helyben aktiválódnak és károsítják a hasnyálmirigy saját szövetét.
A hasnyálmirigy állományába jutott enzimek gyulladást és károsodást okoznak a mirigy fehérje-állományában, és a környező zsírszövetben, sőt súlyos esetben az erek falát károsítva vérzések, véres széklet okozói is lehetnek.
A hasnyálmirigy működését tekintve kettős szereppel rendelkezik.
- A belső elválasztási funkciót a lebenykék között található Langerhans –szigetek végzik. Ezek termelik a vércukor szint szabályozó inzulin hormont. Ez a kémiai hírvivő –szabályozó vegyület közvetlenül a vérbe ürül és szabályozza a cukoranyagcserét. A szigetek a hasnyálmirigy súlyának alig egy százalékát teszik ki.
Az inzulin hormon csökkent termelése, vagy hiánya okozza a diabetes mellitust a cukorbetegséget. Ez egy olyan anyagcsere betegség amikor a szervezet a táplálékkal bevitt szénhidrátot (cukrot )egyáltalán nem,vagy csak részben képes értékesíteni. Amiatt ,hogy a szövetek nem tudják a cukrot felhasználni ,az felszaporodik a vérben. - Normális körülmények között 100 ml vérben 100-120 mg cukor van. Cukorbetegségben ez az érték 160 fölé is mehet (hiperglikémia). A vérben felszaporodott cukrot a vese kiválasztja. Ilyenkor a cukor megjelenik a vizeletben is, holott normálisan a vizelet nem tartalmaz cukrot. Érdekességként említem meg, hogy a középkorban a cukorbetegség diagnosztizálása a vizelet megkóstolásával történt. A cukor kiürítéséhez folyadékra van szükség .A folyadékszükséglet a kiválasztandó cukor mennyiségével lineárisan nő. A vese által kiválasztásra kerülő cukor mennyiségével arányosan nő a vizelet mennyisége. Ez az egyik szimptómája a cukorbetegségnek. A fokozott vizelet kiválasztás miatt a beteg szomjazik és sokat iszik.
A cukorbetegség oka:Hasnyálmirigy gyulladás
A 2-es típusú cukorbetegséget leggyakrabban hasnyálmirigy gyulladás okozza. A betegség során ugyanis elpusztulhat a hasnyálmirigy egy része és vele együtt az inzulint termelő béta-sejtek többsége is. Ráadásul, ha a betegség miatt műtétre is sor kerül, akkor a hasnyálmirigy megmaradó része csak csökkent mértékben tudja a funkcióját ellátni. Ilyen esetben a beteg inzulin terápiára szorul, ami mellett természetesen fontos a személyre szabott diéta és a rendszeres testmozgás is. Érdemes tudni, hogy nem csak a hasnyálmirigy gyulladása, hanem annak daganata is okozhatnak magas vércukorszintet!
Jelenleg az orvostudomány egyetlen kezelésként az inzulinpótlást alkalmazza. Bár az inzulin csökkenti a vércukorszintet, a tünetek nagyon hamar újra jelentkeznek, továbbá a kortizon hormoninjekcióhoz hasonlóan több mellékhatás is jelentkezhet. A kívülről beadott inzulin nem képes helyreállítani a hasnyálmirigy működését, és a szerv degenerációját is gyorsítja.
A Kinki Egyetem Orvostudományi Kutatóintézete évekig tartó kísérletek során megállapította, hogy a Ganodermának ugyanolyan hatása van, mint az inzulinnak. Ennek megfelelően a Ganoderma fogyasztása a hasnyálmirigy működésének helyreállítása révén mellékhatás-mentesen enyhítheti az inzulinhiány tüneteit.
Mivel a Ganoderma gyógygomba harmonizálja a szervezet funkcióit, a vérnyomás szempontjából kétféle hatást tapasztaltak: emelheti és csökkentheti is a vérnyomást. Fokozza a szervezet természetes öngyógyító képességét, erősíti az immunrendszert.
Milyen hatása van a ganoderma fogyasztásának a hasnyálmirigy gyulladásban szenvedő betegeknél?
A Ganoderma szedését követően néhányan „ellenhatásokat” tapasztalhatnak, különösen a fogyasztás kezdeti időszakában: szédülés, gyengeségérzet, gyakori vizelési és székelési inger jelentkezhet. Ez normális jelenség, és azt jelzi, hogy megindult a tárolt méreganyagok távozása a szervezetből. A cukorbetegek sok cukrot veszíthetnek, a reumás betegek átmenetileg erősebb fájdalmat tapasztalhatnak. Ez a jelenség csupán a szervezet normális, funkcionális alkalmazkodása. A páciensek fizikai állapotától függően pár napon belül ezek a tünetek megszűnnek. Mivel a Ganoderma természetes hatóanyag, hagyományos gyógyszerekkel együttesen is alkalmazható, azok mellékhatásait is csökkentheti.
ELLENHATÁSÚ REAKCIÓ – ÁTALAKULÁS POZITÍV REAKCIÓVÁ
Az „ellenhatású reakciók” előfordulása a ganoderma fogyasztása alatt
- Tízből kilenc beteg tapasztalhat ilyen reakciót.
- Azok a betegek, akik ezt tapasztalják, gyorsabb eredményekre számíthatnak. Ha nem tapasztalnak ilyet, akkor a szervezetük lassabban reagál.
- Az enyhe reakciók 2-5 napig, a komolyabbak 2-4 hétig tartanak.
- Ha a reakció súlyos, csökkentsük a dózist, vagy keressük fel orvosunkat, hogy megszüntesse a tünetet, azután folytassuk a szedést addig, amíg a reakció el nem múlik. Néhányan a Ganoderma kezelés megkezdését követően 3-10 nap múlva tapasztalják a reakciót. Egyes esetekben a reakció 2-3 hónap múlva jelentkezik. A reakció nem csak egyszeri jelenség, kivéve azt az esetet, ha a beteg már teljesen meggyógyult.