Bélgyulladás Bélgyulladás tünetei, A bélgyulladás kezelése házilag. A Crohn-betegség kezelésének módszerei.

A bélgyulladás tünetei

A bélgyulladás legtöbbször a vastagbél szakaszán jelentkezik.

Ha a tápcsatornából vér szivárog a belekbe, véres széklet keletkezik. Ez gyakran az emésztőrendszer, a belek, sérülése, bélgyulladás vagy aranyér okozza.

A bélgyulladás fajtái

A bélgyulladás vagy a gyulladásos bélbetegségek során a bélszakasz összefüggő területei vagy egyes szakaszai gyulladnak be, de legtöbbször a vastagbél szakaszán jelentkezik, mivel ez a rész az emésztőrendszer legsebezhetőbb része. 

A krónikus gyulladásos vastagbélbetegségnek két megjelenési formája van:

  • a fekélyes vastagbélgyulladás (colitis ulcerosa) és

  • a Crohn-betegség.

Mindkettő főleg aránylag fiatal korban jelentkezik. Nagyon hasonlítanak egymáshoz, de a gyulladás kiterjedése és helye alapján jól megkülönböztethetők. A tüneteik is eltérnek valamelyest, de a közös jellemzők a hasmenés, a görcsölés, a véres széklet. A betegségben szenvedők fogyással, étvágytalansággal küzdenek, esetenként lázzal is kell számolniuk. A bélgyulladás hegesedést okozhat, ezért érezhet a beteg fájdalmat. A begyulladt bél gyakran okoz visszatérő hasi görcsöket és hasmenést is.

A Crohn-betegség kezelésének módszerei:

A Crohn-betegség olyan bélgyulladás, amely esetén a bélrendszer nyálkahártyája begyullad, ez okozza a hasmenést és az alhasban érezhető fájdalmat. Az orvostudomány jelenlegi állása szerint nem gyógyítható, ám vannak olyan gyógymódok, amelyekkel a beteg akár panaszmentessé is tehető.

A Crohn-betegség és a fekélyes vastagbélgyulladás kezelésének alapelvei a tünetek enyhítése, a gyulladás csökkentése, a remisszió elérése, és a hosszú tünetmentes stádium fenntartása a cél. Itt azonban mindezek gyakran nehezebben érhetők el, mint a fekélyes vastagbélgyulladás esetében. Kezelés híján a gyulladás előbb-utóbb visszatér, és további tünetek jelentkeznek.

A bélgyulladás kezelése házilag

A fekélyes vastagbélgyulladás (kólitisz ulceróza) kezelésének módszerei:

A fekélyes vastagbélgyulladás általában krónikus betegség, ismétlődő fellángolásokkal és enyhülésekkel. A betegség gyorsan kifejlődő első megjelenése a betegek 10%-ában okoz súlyos szövődményeket. Kezelése történhet gyógyszeresen és műtéti úton. A kezelés célja a tünetmentes periódusok meghosszabbítása, a heveny fellángolások esetében a tünetek csökkentése.

Bélgyulladás esetén a megfelelő étrend összeállításakor figyelni kell, mi súlyosbítja panaszokat, és ezeket az ételeket a továbbiakban kerülni kell. Általános szabály, hogy fehérjedús és rostokban gazdag táplálék a megfelelő, ugyanakkor kerülni kell a puffasztó ételeket, zöldségféléket. A fellángoló bélgyulladások idején a rostokkal takarékoskodni kell. A táplálék e nehezen emészthető alkatrészeire ilyenkor a vastagbél-nyálkahártya különösen érzékeny. Súlyos esetekben a dietetikus speciális, kizárólag jól emészthető és tápanyagban gazdag ételekből álló diétát állít össze, végső esetben az intravénás táplálás jön szóba.

Krónikus vastagbélgyulladás étrendjének összeállításánál figyelembe kell venni a betegség stádiumát, a gyulladás kiterjedését és mértékét, a tápláltsági állapotot, a tápanyaghiány mértékét, az esetlegesen fennálló ételallergiát és intoleranciát, van-e társbetegség, az egyéni tűrőképességet és ízlést, a laboratóriumi értékeket, a kort, nemet, valamint azt is, hogy történt-e műtét. A betegség javulásakor az étrendbe fokozatosan kell beépíteni a keményítő tartalmú élelmiszereket, majd a fehérjéket, végül a zsiradékokat.

Az akut szakaszban, hasmenés esetén a diéta zsírszegény, egyszerű cukor és tejcukormentes. Az élelmi rost bevitelt is korlátozni kell (kb. 5 g/nap), jó hatásúak a pektin tartalmú zöldség- és főzelékfélék, gyümölcsök: reszelt alma, almapüré, birsalmapüré (kompótból), sütőtökpüré, héj nélküli sült alma, gyümölcskocsonya cukor nélkül, sárgarépa püré.

A SPIRULINA alga serkenti a bélmozgást, így segít megelőzni a pangás miatti lerakódásokat a bélfalon, és ezáltal a visszamérgeződést is. Hatékony továbbá fekélyek, bélgyulladás, Chron-betegség esetén is.

Spirulinát keresd a http://ganodermashop.hu/termekek oldalon

Spirulinát keresd a http://ganodermashop.hu/termekek oldalon

Bélgyulladás kezelése gyógynövényekkel

Bélgyulladás esetén fogyasztható még:

  • Sárgadinnye, banán, főtt burgonya, főtt rizs, lisztből, zabból, rizsből, darából készített nyáklevesek.
  • Tejmentes gyümölcslevesek, kétszersült, pászka, világosra pirított kenyér, zsemle, kifli.
  • Világosra forrázott tea, citromfű, körömvirág, kamillatea, melyek ízesíthetők kevés mézzel.
  • Fokozatosan adhatóak sovány húsok:

Sovány sertés-, csirke-, borjúhús, hal sütve, főzve, párolva, máj (natúr), májfelfújt, májhasé, húshasé, vagdalt hús, főtt hús, húsgombóc, natúrszelet, sajtos hús, töltött hús, töltött csirke, csirkebecsinált, rizses hús, rizses csirke, zöldséges becsinált

Venapro Homeopátiás Aranyér elleni formula
A Venapro Homeopátiás Aranyér elleni formula gyors felgyógyulást ígér  az aranyér  okozta kínoktól.  A csak természetes összetevőket tartalmazó csomag maximális megkönnyebbülés hoz az aranyérben szenvedőknek minden szinten.  Sajnos csak külföldről szerezhető be, clikk a képre. 
A sárgadinnye kitűnő gyógyszer mindenféle lázas és gyulladásos betegségre

A sárgadinnye kitűnő gyógyszer mindenféle lázas és gyulladásos betegségre

  A sárgadinnye kitűnő gyógyszer mindenféle lázas és gyulladásos betegségre. Gyógyhatását béta-karotin tartalmának köszönheti, de sikerét növeli, a benne levő nagymennyiségű ásványi anyag. Jó hatást vált ki a hasi rész bármely, gyulladással kapcsolatos megbetegedés gyógyításában: vékony és vastagbélgyulladás, illetve a vékonybél végénél levő zár (ileum) gyulladása esetén ajánlatos a sárgadinnye fogyasztása. A bél e szakaszának gyulladása főleg azoknál a vegetáriánusoknál jelentkezhet, akik táplálékuk legnagyobb részét nyersen fogyasztják. A kemény, rostos táplálék olyan károsodást végezhet a belekben, aminek következtében leszűkül a járat, illetve krónikus gyulladás jön létre, nem egyszer rák.
Ha tetszett a poszt vagy szereted a hasonló témákat, csatlakozz hozzánk a Facebookon! Facebook oldalunk

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük