DEPRESSZIÓ 7 JELE, 7 KIVÁLTÓ OKA, 7 GYÓGYMÓDJA - MIT TEGYÜNK DEPRESSZIÓ ESETÉN? Depresszió jelei, és tünetei - Mik a legjobb természetes antidepresszánsok?

DEPRESSZIO 7 JELE

DEPRESSZIO 7 JELE

Sokunknak ismerős tünetek jellemzik a magukba forduló szorongó embereket. Talán már mi magunk és küzdöttünk ilyen problémákkal, esetleg életünk egyik kritikus pontján járunk, és naponta észlelünk magunkon, kedvetleséget, reménytelenséget.

Depresszió jelei, és tünetei – Mik a legjobb természetes antidepresszánsok?

A depresszió 7 jele:

  1. Izgatottság, kedvetlenség vagy nyugtalanság
  2. Zárkózottság, kimerültség
  3. Alvászavarok, álmatlanság
  4. Testsúly/étvágyzavarok, csokoládé utáni vágy
  5. Koncentráció zavar, Összpontosítás hiánya
  6. Túlzott bűntudat vagy értéktelenség érzése
  7. Öngyilkossági gondolatok

Miért fontos a depressziós tünetek kezelése?

A depresszióban szenvedő betegekre kezdetben a fokozott ingerlékenység, érzékenység jellemző, majd egyre inkább állandósul a levert hangulat, az örömérzés és az érdeklődés képességének elvesztése. Szinte elmúlik az életkedv, az életenergia jelentős mértékben csökken, elvész a motiváció és a megszokott aktivitás. Gyakori az alkoholizmus, dohányzás, drogfogyasztás növekedése, gyakori szívinfarktusok. 

A depressziós ember teljesen kilátástalannak ítéli a jövőjét, és ez a kilátástalanság könnyen vezethet egy végzetes cselekedethez. Az öngyilkossági statisztikában a depressziós esetek kiemelkedőek.

Depresszió 7 jele

Depresszió 7 jele

Mik a depressziót kiváltó okok?

  1. Stressz, munkahelyi, vagy családi okok (Stresszoldó technikák)
  2. Általános családban sorozatos halmozódás
  3. Pesszimista gondolkodásmód, önbizalomhiány, lelki okok
  4. Magányosság, társas kapcsolatok hiánya
  5. Neurotranszmitterek aktivitásának hiánya
  6. Különböző betegségek is okozhatnak depressziót
  7. Alultápláltság, vitamin-, nyomelem- és ásványianyag-hiány, egyoldalúan táplálkozás

Most olyan eddig kevésbé ismert depresszió tüneteket sorolunk fel, amikre érdemes odafigyelni.

Igen, létezik az úgynevezett depresszió teszt,  ahol szülés utáni depi, Szeparációs szorongás, antidepresszáns, természetes antidepresszáns

Az EU felnőtt lakosságának 6,8 százaléka tapasztal depressziós tüneteket magán – derül ki az Eurostat korábbi adataiból.

Hazánkban a 18 éven felüliek 10.5 százaléka vallja magát depressziósnak, és ezzel az adattal Magyarországon a legrosszabb a helyzet. A második Portugália (10.4) és Svédország (9.0).

A legkevesebb depressziós Szlovákiában (3.5) illetve Csehországban (3.2) él.

A depresszió a 2. helyen áll azon listán, amely az emberek tartós munkaképesség-csökkenésének hátterét rangsorolja.

A depresszió kezelése:

1. Antidepresszív kezelés – igazságok és tévhitek

Sok depressziós beteg azért nem vállalja a kezelést, mert előítéletei, félelmei vannak az antidepresszív gyógyszerekkel kapcsolatban. Az első ilyen tévhit, hogy ezeknek a szereknek súlyos mellékhatásaik vannak. A régebbi (pl. triciklikus) szerekre ez igaz volt, de a modern szereknek jóval kedvezőbb a melléhatás profilja, és egyéb gyógyszertani tulajdonságaik is (pl. más gyógyszerekkel, alkohollal való kölcsönhatás). Az esetek többségében ezek a mellékhatások enyhék (pl. fejfájás, émelygés, szédülés, feszültség, alvászavar), és egy-két héten belül elmúlnak. Ezek a szerek a szerotonin, noradrenerg, és dopaminerg (agyi ingerületátvivő) rendszerre hatnak, és az különbözteti meg őket egymástól, hogy melyik rendszer a fő támadáspontjuk, illetve melyikre hatnak kevésbé.

2. Pszichoterápia, stresszkezelés

depresszió kezelése és a visszaesés megelőzése akkor a leghatékonyabb, ha a gyógyszeres kezelést pszichoterápia is kiegészíti, sőt enyhébb tünetek esetében önmagában is elégséges lehet. Bár a támogató beszélgetés, a problémák, életvezetési nehézségek megosztása önmagában is enyhülést hoz, de a pszichoterápia ennél több: meghatározott módszerrel és keretek (időtartam, kezelések hossza és gyakorisága) között végzett strukturált üléssorozatból áll.

3. Gyógyteák

Hangulatingadozásra leginkább az orbáncfű teáját ajánljuk. Napi egy csészével ajánlunk belőle az esti órákban. Vigyázzanak vele, csak 6 hétig szabad folyamatosan inni, utána 6 hét szünetet kell tartani.

Depresszió ellen hagyományos gyógymód

Depresszió ellen hagyományos gyógymód

Az illatos levelű citromfű elsősorban idegerősítő és nyugtató hatása miatt javasolt. Görcsös, ideges hányás esetén apránként elkortyolgatva kell egy csészével meginni belőle. 

Teakeverék depresszióra – Megosztunk Önökkel egy kipróbált teareceptet:

  • Komló
  • Rozmaring
  • Orbáncfű
  • Fekete ribizli levél
  • Citromfű
  • Macskagyökér
    Elkészítés: egy csapott evőkanál keveréket leforrázni 2,5 dl vízzel, lefedve állni hagyni 30 percig. Langyosan inni. Mindig frissen elkészíteni.
    Fogyasztása: minden nap egy csészével lefekvés előtt egy órával. Ha szükséges, napközben egy második csészével a nap folyamán elkortyolva.
    Eleinte óvatosan próbálja ki (fél adagban) nem allergiás-e valamelyik összetevőre. Ha nincs allergiás reakció, akkor bátran ihatja napi 2-3 csészével is.
    6 hét után tartson 4 hét szünetet, aztán újrakezdheti. A 4 hetes szünetekkel egész évben ihatja. Csak addig, míg szüksége van rá, ha már tünetmentes, heti 1x emlékeztetőnek igyon belőle.

Gyuri bácsi összes receptje

4. Mozgással depresszió ellen

A mozgás boldogsághormont termel. A szervezet endorfint termel  ami rendszeres sport mellett úgy hat az emberre, mint a drog. Az endorfin egyfajta boldogsághormon, ami a mozgás intenzitásától függően edzés után még órák múlva is hatással van a szervezetre. Ez a stressz levezetésére is kiváló, hiszen a boldogsághormon fokozatosan feloldja az agyban az elfojtott dühöt és agressziót. Tény, hogy sportolás közben orgazmusunk is lehet, azt viszont valószínűleg már kevesebben tudják, hogy a jelenségnek egészen komoly tudományos háttere is van.

5. Háziállat társasága

Kísérletek igazolják, hogy a depressziós vagy arra hajlamos embernek jót tesz egy háziállat társasága. Velük ugyanis szavak nélkül lehet kommunikálni.

Különösen a kutya és a macska testi közelsége ragaszkodása amolyan mellékhatások nélküli hangulatjavító pirulaként működik.

6. Zeneterápia alkalmazása

„Zeneterápia során a képzett zeneterapeuta, egy tervezett folyamatban használja a zenét vagy zenei elemeket (hang, ritmus, dallam, harmónia) annak érdekében, hogy elősegítse a kommunikációt, kapcsolatokat, tanulást, kifejezést, mobilizációt, szervezést, szerveződést. Ezek mellett pedig terápiás hatást gyakoroljon fizikai, emocionális, mentális, szociális és kognitív területeken.” – olvasható a Magyar Zeneterápiás Egyesület honlapján.

7. Gyógygombák Depresszió ellen: az idegrendszert is támogatják

A gyógygombák számtalan egészségvédő tulajdonságuk mellett az idegrendszerre is jó hatással vannak, alvászavarok, depresszió, fáradtság, de szorongás, sőt, idegesség ellen is hatékony segítséget nyújtanak. Érdemes tehát a különféle gyógyszerek helyett inkább a természet patikájából válogatni!

Húzzuk ki magunkat, emeljük fel a fejünket ballagjunk el egy tükör elé és nézzünk így bele. Ez volt nekem a leghatékonyabb módszerem arra az esetre, ha a „lehúzó erők” megtámadtak .

Ha ezt meg tudtuk tenni, akkor az is menni fog, hogy eszünk mellé az acélidegzet gombájából minden este 3-4 db-ot.

Van akinek a feszültségét, a depressziós állapotát szüntettük így meg, több esetben az alvásproblémákban tudtunk segíteni.

Az ERŐD veled van csak használd, és egyél lions mane gombát!

Depresszió lelki okaira lion's mane gyógygomba

OROSZLÁNSÖRÉNY TABLETTA – LION’S MANE

Emellett a kínai hernyógombában (Cordyceps sinensis, Ophiocordyceps sinensis) található koncentrált antioxidáns poliszacharidok hozzájárulnak az oxigén és a tápanyagok problémamentes szállításához, ami pozitívan befolyásolja az agy oxigénellátását is. A gomba kivonatának fogyasztása csökkenti a stresszt, hatást gyakorol a központi idegrendszerre, javítja a szellemi teljesítőképességet. A kínai hernyógomba antidepresszánsként is megállja a helyét, mivel szabályozza a mellékvese hormonok mennyiségét, és visszafogja a többek között a dopamint és a szerotonint lebontó oxidáz képződését. Adenozonjai neurotranszmitter gátlóként szerepet játszik alvás folyamatában és az ébredés késleltetésében, így alvászavarok esetén is segítséget nyújtanak.

Eredeti gyógygomba termékeket vásárolj a hivatalos DXN forgalmazótól

Stressz ellen nevetés és Morinzhi * GANODERMASHOP* 

Fedezd fel a Morinzhi hatását a stresszkezelésben!

Depresszióhoz vagy időskori elbutuláshoz is vezethet a szervezet D-vitamin hiánya. Magyarországon a lakosság 20 % szenved súlyos vitaminhiányban.

A D-vitamin de gyengíti a csontokat és az immunrendszert is, valamint a mell és a vastagbélrák kialakulásában is szerepe van. Illetve, akinek alacsony a D-vitamin szintje sokkal nagyobb eséllyel kap el betegségeket is, mint például az influenzát.

Forrás:

TV 2 tények

házipatika

gyorgytea.hu

Ha nagyon nehezen alszol el, vagy stresszesek a napjaid, próbáld ki!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük