Körömgomba elleni szerek, körömgomba gyógyítása házilag
Melyik a leghatékonyabb körömgomba elleni szer?
A körömgomba kellemetlen, makacs betegség, hosszú kezelést igényel, akár házilag akár orvosi segítséggel akarjuk kikúrálni. Még a szandálszezon beköszönte előtt ideje egy kis láb-, és körömápolást végeznünk, de amikor S.O.S. segítség kell, jöhetnek a leghatásosann körömgomba elleni házi szerek. Íme csalás, nem ámítás, ki kell próbálni!
A leggyakoribb házilagos körömgomba elleni szerek közül elsőnek a belsődleges tisztítás fontosságára hívnám fel a figyelmet!
Fogyasszunk gyógyfűves teát : bojtorjánt ürömöt űtilapu levelét,egérfarkfüvet. Este egy csésze forralt vízben leforrázunk egy kávés kanálnyit ebből csokorból és reggel éhgyomorra megiszunk 1 dl főzetet. Napota háromszor fogyasszuk étkezés előtt. Ugyanilyen főzetet csak nagyobb mennyiségben használhatjuk lábfürdő készítésére is. Lefekvés előtt áztassuk a lábunkat ebben a főzetben. Ezután tisztítsuk meg a talpukat és töröljük szárazra.
Grépfruitmag kivonat körömgomba ellen:
A grépfruitmag kivonat általános gyógyhatású készítményként minden baktérium-, vírus- és gombafertőzésben használható. Bőrsérülések vagy szennyezett sebek fertőtlenítésére is alkalmas. A grépfruitmag kivonat külsőleg és belsőleg is használható. A cseppek szedését eleinte kis adagokban (napi 3 × 3-5 csepp) kell elkezdeni, majd szükség esetén naponta, vagy minden másnap 2-3 cseppel emelni. 3 hétnél tovább ne használjunk folyamatosan grépfruitmag-kivonatot.
Nehezen gyógyítható körömgomba esetén a grépfruitmag kivonatot hígítás nélkül naponta többször vigyük fel a beteg területre.
Szódabikarbóna körömgomba ellen:
Minden reggel alkalmazzuk a szódabikarbónát, fertőtlenítő tisztító és gombaölő hatással rendelkezik.
Készítsünk házi gombaellenes oldatot szódabikarbónával és hidrogén peroxiddal:
Öntsünk 2 ½ evőkanál. szódabikarbónát egy kis tálba, és adjunk hozzá 1 evőkanál hidrogén-peroxidot (patikában kapható). Keverjük össze, majd használjunk ecsetet a keverék felviteléhez a körmökön. Hagyjuk, hogy 5 percig hasson, majd jól öblítsük le. Ismételjük meg naponta.
Hidrogén-peroxid nélkül is hatásos a szódabikarbóna:
Nedvesítsük be a körmöket egy törölközövel vagy papírzsepkendővel, majd szórjunk rá egy kevés szódabikarbónát! A zoknit a szódabikarbónás lábra húzzuk fel! A szódabikarbóna egész nap kifejti a hatását! Fertőtlenítő tisztító és gomba ölő hatással rendelkezik!
A teafaolaj körömgomba ellen:
Láb- és körömgombásodás esetén: a teafaolajat naponta 3-4 alkalommal hígítás nélkül vigyük fel a bőrre és a körömre.
A teafaolaj levegő hatására oxidálódik, és ezzel csökken a minősége és a hatáserőssége. Ezért fontos mindig légmentesen záró, sötét üvegben, fénytől védve tárolni.
Ajánlatos a körömgombásodásnak megfelelő fertőtlenítő hatású higiéniai előírásokat követni.
Komplex körömgomba kezelés:
Készítsünk lábfürdőt 50%-os bio almaecetből ás ehhez tegyünk 2-3 csepp grépfrútmag kivonatot.
Naponta áztassuk a körömgombás lábujjaikat ebben a fürdőben, majd tegyünk a beteg körömre hígítatlan teafaolajat, és jól masszírozzuk be.
- A gyógyításhoz egy egy különleges spray is alkalmas a paraziták és a gombák ellen.
A gombás megbetegedésekre jellemző, hogy külső tünet nélkül is jelen lehet a fertőzés, a látható jelek eltűnése után legalább még egy hétig folytassuk a kezelést. Az esetek 97%-ában, a spray teljesen eltávolítja a gombát a beteg lábfejéről és körméről. A gomba megszűnése után, a spray alkalmazható a további fertőzések megelőzésére, ami sajnos bármikor bekövetkezhet. Ami pedig az árát illeti, a Fresh Fingers spray akár harmincszor, vagy negyvenszer olcsóbb lehet, mint egy egészségügyi központbeli kezelés ára. Sőt, még a hatékonysága is magasabb.
Még több házilagos körömgomba elleni szer >>
A körömgomba elleni küzdelemben fontos szerepet kap a cipő tisztítása
A láb kezelése mellett a lábbelit rendszeresen kezelni kell. Mivel a gomba a lábbeliben is képes megélni így abban az esetben,ha újra felhúzza cipőjét ismételten megfertőződhet. A cipőt 25 százalékos formalinban ajánlott átdolgozni. Megtisztítani a belsejét és bennehagyni a rongyocskát a cipő belsejébe. Tegyük a cipőt egy zsákba, és szorosan kössük át a zsák nyakát. Tartsuk benne lábbelinket legalább két napig. Ezután szellőztessük ki a cipőt, három nap múlva a formaldehid szaga elpárolog.
A cipőt is 1 százalékos klór-hexidin (Chlorhexidinum) oldattal is kezeljük, az egész folyamat néhány órát vesz igénybe. Vagy használhatjuk a 40 százalékos ecetoldatot, amit ecetaromából készíthetünk el.
Olvass tovább a gombás fertőzésekről >>
Facebook oldalunk
Ha tetszett a körömgomba elleni szerek poszt, vagy szereted a hasonló témákat, csatlakozz hozzánk a Facebookon!