A ganoderma gomba hatása, a gyógygomba hatásspektruma rendkívül szerteágazó
Sajnos ismert az a tény, hogy évről évre nő a rákbetegek száma. A rosszindulatú daganatok okozta halálozás is egyre magasabb. Azok a betegek, akiknél diagnosztizálásra kerül a rákbetegség, igyekeznek mindent megtenni a gyógyulásuk érdekében, így sokan hajlandóak alávetni magukat az elég sok mellékhatással is járó kemoterápiának. A daganatos betegeknek segítség lehet a ganoderma gomba hatása.
Sokan kiegészítő terápiaként vagy akár a rákgyógyítás alternatív módszerként választják a Ganoderma lucidum gyógygombát.
Mik a tapasztalatok, mit mutatnak a klinikai kutatások a ganoderma gyógygomba fogyasztásáról?
A Ganoderma lucidum gyógygombát, mint az immunrendszer támogatóját, a világ szinte minden táján ajánlják a szakemberek a daganatos betegségek kiegészítő terápiájára.
A legfrissebb laboratóriumi kutatások és preklinikai vizsgálatok során a Ganoderma ígéretes tumorellenes aktivitást mutatott, így a klinikai alkalmazhatóság is rendszeres felülvizsgálatot igényel a rengeteg friss kutatási eredmény miatt.
2016 áprilisban került publikálásra a Cochrane Cancer Group által az a szakmai cikk, melyben a szerzők öt randomizált klinikai vizsgálat 373 rákbetegének kezelési adatait elemezték ki meta-analízis segítségével, mely klinikai vizsgálatokban a Ganoderma lucidum gyógygomba kivonat hatékonyságát vizsgálták. A szerzők az alábbi fontos következtetésekre jutottak:
A ganoderma gomba hatása
- A kemoterápiára vagy sugárterápiára 1,27-szer nagyobb valószínűséggel reagáltak pozitívan a Ganoderma lucidum kivonatot is fogyasztó betegek, mint azok, akik nem fogyasztották a gombát.
- Az adatok azt nem bizonyították, hogy amikor önmagukban fogyasztják a rákbetegek Ganodermát jelentős hatással lenne a tumor zsugorodására.
- A Ganoderma képes serkenteni az immunrendszer funkcióit, képes jelentősen növeli a lymphocyták számát, valaminta természetes ölősejtek (NK=natural killer) aktivitását.
- A Ganodermát fogyasztó betegek életminősége javult a gyógygombát nem kapó kontroll csoportok tagjainál tapasztaltakhoz képest.
- A Ganoderma gomba hatása miatt csupán néhány esetben jeleztek hányingert és az álmatlanságot a betegek, de ez a kemoterápia mellékhatásaihoz képest elhanyagolható volt. Máj- vagy vesekárosító hatása nem volt a gyógygombának.
Forrás: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0046740/
A ganoderma gomba hatása
Dr. Shigeru Yuki által végzett klinikai kísérletek kimutatták, hogy a Ganoderma gyógygomba:
• a Ganoderma adenozinjai csökkentik és megakadályozzák a vérrögök képződését;
• javítja a kortex és a mirigyek mőködését, fenntartja az endokrin (belső elválasztású) rendszer egyensúlyállapotát;
•a ganoderma gomba hatása szintén, hogy serkenti a szervezet természetes öngyógyító képességét, segíti a szervezetet egy erős immunrendszer kialakításában;
• megakadályozza a sejtrombolódást a szövetekben;
• csökkenti a vér koleszterin szintjét és zsírtartalmát
• csökkenti a vércukor szintet és helyreállítja a hasnyálmirigy funkcióit;
• csökkenti a lipidek szintjét és stabilizálja a piros sejtek membránjait;
• megakadályozza a szenilitás kialakulását, fenntartva a fiatalsági állapotot;
• kiküszöböli a vérnyomáscsökkentő orvosságok mellékhatásait;
• megakadályozza a szervek degenerációját;
• megakadályozza az antigének által okozott allergiák megjelenését a hisztamin termelő sejtek gátlásával;
• megakadályozza és kezeli a rákot és meggátolja a sejtes áttéteket;
• normalizálja egészen a megakadályozásig a szöveti degenerálódást;
• megakadályozza a rákos betegek érdugulás (embólia) által okozott hirtelen halálát;
•meggátolja a vérrögképződést (trombózis) és leválasztja a vérlemezkesejteket az erek faláról;
•a ganoderma gomba hatására a rákellenes gyógyszerek okozta mellékhatások csökkennek, sőtt növeli ezen orvosságok jó hatásait;
• csökkentik a rák okozta fájdalmakat.
Dr. Yukio Naoi, a kyotoi egyetem „Foodstuff” Tudományos Kutatói Intézet:
„A Ganoderma RG és a Ganoderma GL valóban egy univerzális gyógyszeregyüttes?”
Figyelmünket nem a történelem során legelterjedtebb betegségekre kell irányítsuk, hanem a mai kor betegségeire. Hogy választ kapjunk erre a kérdésre, tizenhárom éven keresztül, folytonosan kutattuk a Ganoderma tulajdonságait és felhasználhatóságát, és az eredmények kielégítők voltak.
Az első kérdés az, hogy a Ganoderma hatékony lehet-e minden fajta betegség esetén. A válaszunk az,hogy „Igen”, mivel képes a mai kor emberének az egészségi állapotát fenntartani. Egy beteg esetében, a Ganoderma gomba hatással lehet szervezete legérzékenyebb részeire, felszínre hozza, és gyökereiben megsemmisíti a betegség eredetét, ezáltal lehetővé teszi a szervezet öngyógyulását.
A ganoderma gombát Japánban rákellenes gyógyszerként törzskönyvezték
A Ganoderma gomba legfontosabb hatásai: ganoderma gomba hatása
- vértisztító, salaktalanító, májvédő, veseműködés
- serkentő, szíverősítő, vérnyomás szabályzó, általános
- tonizáló, köhögéscsillapító, köptető, nyugtató, vastagbéltisztító és rákellenes.
A ganoderma gyógygomba fogyasztása nagyon népszerű a daganatos betegek körében.
GANODERMA GYÓGYGOMBA MÁR MAGYARORSZÁGON IS NAGYKER ÁRON!
Ingyenes regisztráció, kedvezményes gyógygomba ár! Regisztrálj itt:
Miért is érdemes a ganoderma gombát rendszeresen fogyasztani a daganatos betegeknek, mi a ganoderma gomba hatása?
A ganoderma rákos megbetegedésekben történő eredményes alkalmazásáról elsőként Japán kutatók számoltak be.
Milyen vizsgálatok történtek eddig a ganoderma daganatos betegségek esetében történő eredményes használatának bizonyítására?
Ikekawa és munkatársai már 1968-ban leírták, hogy vizsgálataik során azt tapasztalták, hogy a ganoderma gátolja az egérbe transzplantált szarkóma sejtek növekedését. Számos további vizsgálat, eltérő életkorú kísérleti állatokon, különböző állatfajokon, különböző tumorféleségek esetében alátámasztotta ezt a hatást. Ezek az eredmények igen ígéretesnek tűntek, s ez motiválta, hogy Japán mellett Kínában és Dél-Koreában is, in vitro és in vivo rendszerekben egyaránt, részletes feltáró farmakológiai kutatómunka indult meg (McKenna és munkatársai, 2002).
A rendkívül összetett és bonyolult farmakológiai vizsgálatok azt tanúsítják, hogy a ganoderma készítmények fogyasztása elősegíti a természetes rákellenes anyagok, így az interferon és az interleukin I. és II. szintézisét.
Emellett a Ganoderma RG és a Ganoderma GL gombában felhalmozódó beta-1,3-D-glukan és béta-1,6-D-glukan tumorképződést gátló hatását is igazolták. Fenti anyagok, valamint a gomba immunrendszer-erősítő hatása együttesen járul hozzá ahhoz, hogy az onkoterápiában történt eredményes alkalmazásáról számolnak be.
A fentiek ellenére ma még viszonylag alacsony azon publikációk száma, amelyek a ganoderma készítmények eredményes klinikai alkalmazásáról számolnak be. Ez elsősorban arra vezethető vissza, hogy a rákos megbetegedésekkel kapcsolatos ismereteink még sok tekintetben hiányosak, másrészt a kezelések rendszerint egyfajta összetett terápiás rendszer részét képezik. A publikált eredmények azonban biztatóak.
Egyes daganatos betegek, mint pl. vese-, gyomor- és tüdőrákban szenvedők esetében klinikai körülmények között is bizonyították a ganoderma alkalmazásának előnyeit.
A párhuzamosan végzett gomba és kemoterápiás, valamint az önállóan alkalmazott kemoterápiás kezelés összehasonlítása alapján megállapították, hogy a gombakivonattal kezelt betegek esetében az immunreakció viszonylag gyorsan visszaállt a normális szintre.
A ganoderma gyógygombák hatása – Dr Deák Sándor előadása
A ganoderma gomba immunrendszerre gyakorolt kedvező hatását egészséges, többek között idősödő személyek vizsgálata alapján külön is bizonyították (Liu, 1999).
Az immunrendszer normalizálódásának köszönhetően a ganoderma alkalmazásának hatására a sugárkezelés és a kémiai szerek mellékhatása csökkent és a fehérvérsejt-szám változatlan maradt. Ezzel egyidejűleg a gombakezelés mellékhatást nem okozott. A betegek étvágya és életereje javult. A Ganoderma RG és a Ganoderma GL gombával kezelt betegek egyéb sérülései is a vártnál gyorsabban gyógyultak (Kupin, 1992).
A ganoderma gomba hatása kemoterápiás kezeléseknél
Kiegészítő kemoterápiás készítményként más vizsgálatokban is igazolták a ganoderma gombakedvező hatását.
Eredményes volt például a leukémiában szenvedő betegek állapotának javítására (Teow, 1995).
Újabb klinikai vizsgálatokban a gombából nyert poliszacharidok kedvező hatását állapították meg tüdőrákban szenvedő betegeken (Gao és munkatársai, 2003). Vizsgálataik szerint a ganoderma gombából nyert poliszacharidok hatására a betegséggel járó tünetek, így a láz, köhögési rohamok, gyengeségérzet, verejtékezés álmatlanság mintegy 43,8 – 84,4 %-os mértékben csökkent. Erősödött a betegek immunrendszere és megnőtt a sejtvédő mechanizmus aktivitása.
FIGYELEM! A ganoderma nem gyógyszer, hanem egy élelmiszer, mely gyógyító hatással nem rendelkezik. Ez a cikk tájékoztat a nemzetközi kutatási eredményekről. A benne lévő információk önmagukban nem alkalmasak betegségek kezelésére. A ganoderma gomba rendszeres fogyasztása nem helyettesíti az egészséges életmódot és a vegyes táplálkozást, maximum kiegészítheti azt!
Összefoglalva a cikk szerzői megállapították, hogy az elmúlt évek klinikai vizsgálatai alapján a Ganoderma lucidum gyógygomba kiegészítő kezelésként javasolható, hisz javítja a kemoterápia és sugárterápia hatékonyságát, csökkenti a kemoterápia és a sugárkezelés mellékhatásait.
Emellett az immunrendszert is erősíti, valamint a betegek életminőségét is javítja. Önálló terápiaként egyenlőre nem találták javasolhatónak.
Forrás: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22696372
Ganodermashop Hírlevél! Hírlevél sorozatunkban hasznos tudásanyagot osztunk meg a vásárlásokkal kapcsolatban.
A Gyógygomba Hírek a legfrissebb gyógygombákkal kapcsolatos kutatási eredményekről, a Ganodermashop termékek a ganoderma tartalmú kávékat és étrendkiegéészítőket tartalmazza.
Figyelem! Ez az összefoglalás több nemzetközileg publikált cikk alapján készült. Az oldalon talált információk kizárólag tájékoztatási célt szolgálnak, nem alkalmasak betegségek kezelésére.