Mi a gyomorégés?
Ha többet eszünk és iszunk mint szoktunk a gyomortartalom a nyelőcsőbe visszafolyik. Néha az ízét is lehet érezni. Sokszor fekvő helyzetben erősödnek a panaszok, a szervezetünk mindezt érzékeny műszerként jelzi, az egyik tipikus reakció a gyomorégés.
A gyomorégés okai
- A Gyomorégés egyik oka lehet helytelen étkezési szokás
- A gyenge gyomorszáj közeli izmok
- Ha valami alulról felfelé nyomja a gyomrot, a gyomorszáj megnyílhat, és a gyomortartalom visszaáramlik a nyelőcsőbe vagy akár a szájüregbe és ekkor égető gyomor fájdalom keletkezik a szegycsont mögött és néha a torokban.
Világszerte milliók keresnek otthoni jogorvoslatot a gyomorégésre, és a legtöbb kórházi kezelés valamint műtét is az emésztési problémák miatt szükséges.
Előzzük meg a komolyabb problémát, gyomorégés ellen gondoskodjunk magunkról otthon, házi módszerekkel.
A DXN ganoderma gyógykávé semlegesíti a szervezet által felhalmozott savakat, fogyasztásával megszüntethető a gyomorégés. Rendszeres és kizárólagos (Ha szeretné megtapasztalni a valós hatását ne fogyasszon mellette más kávét!) fogyasztásával csökkenthető vagy akár növelhető a vérnyomás értéke. Magas vérnyomás problémával küzdök is fogyaszthatják.
Ha a gyomorégés kellemetlen, maró érzése hetente több alkalommal, tartósan, akár hónapokon keresztül jelentkezik, már reflux betegségről beszélünk. A reflux betegség típusos tünete a gyomorégésen túl a savas regurgitáció is, mely a maró-égő érzést jelenti a nyelőcső egész hosszában, vagy a garatban illetve a szájüregben.
Olvass tovább a reflux betegségről >>
Gyomorégés ellen:
Az alábbiakban röviden ismertetünk néhány népi, természetgyógyászati eljárást, melyek a hagyományos szódabikarbóna mellett gyorssegélyként alkalmazhatók gyomorrontás, gyomor fájdalom, gyomorégés, epegörcs esetén.
- Akik gyomorégésről panaszkodtak a ganoderma kávéfogyasztás során, nem győzték megköszönni, hogy megismertettem velük, mert ettől a kávétól nem égett a gyomruk.
- Citromos víz:
Gyomorégés ellen a citromos víz nagyon jó hatású. Igyunk egy pohár limonádét cukor nélkül és máris jobban érezzük magunkat.
10 egészséges érv a hűsítő limonádé mellett
- Burgonya:
Kevesen gondolnánk, hogy a közönséges krumplival is lehet gyógyítani! A nyers rózsaburgonya leve krónikus savtúltengés gyógyszere. Hosszabb használatától elmúlik a gyomorégés és más kellemetlen kísérő tünetek is megszűnnek. Régen álmatlanság ellen is használták.
- Spirulina:
A magas tápértékű szuperételt, a spirulinát a pH egyensúly helyreállítására is használják. Hatékony eredményeket természetesen akkor érünk el, ha a spirulina mellett odafigyelünk az étkezésre, kerüljük a fűszeres ételeket.
A természetgyógyászok szerint a reflux oka a szervezet elsavasodása, ezért lúgosító ételeket, például búzafű levét, spárgát, krumplit, sárgarépát, céklát vagy gyógynövényboltokban kapható spirulina algát kell fogyasztani.
- Gyógytea:
A borsmenta, ánizzsal és édesköménnyel együtt fogyasztva, serkenti az emésztést és gyors enyhülést hoz. A gyomorégés esetén előnyös még a cickafarkfű és a körömvirág teája is. Gyomor- és bélgörcsnél beválik a kamillavirág-tea. A gyógyteához hasonló hatású a belsőleg alkalmazott mentaolaj. Egy szem kockacukorra 2-3 cseppet téve fogyasszuk, javítja az emésztést.
- Gyógykávé:
A ganoderma gyógykávé megszüntethet minden gyomorpanaszt. Akik a hagyományos és a kapszulás kávék hatására gyomorpanaszokra panaszkodnak, azoknak csak ez ajánlott. A ganoderma termékek a szervezet öngyógyító képességét aktivizálják.
- Svédcsepp:
A svédcsepp számos gyógynövény kivonatának alkoholos keveréke, és keserű anyagai elősegítik az emésztést.
- Meleg vizes pakolás
Nedves, meleg vászonkendőt vagy meleg vizes palackot tegyünk a gyomortájékra, és kössük át száraz gyapjúkendővel. A kötést félóránként cserélgessük, amíg be nem következik az enyhülés.
- Jóga
A hasi jógalégzés több vért juttat a gyomor-bélrendszerbe, így javítja az emésztést. Próbáljunk a tüdőt szinte kikapcsolva, csak a rekeszizom mozgatásával lélegezni. Gyakran enyhülést hoz, ha egy-két percig hasi légzést végzünk.
- Táplálkozás:
Lehet nem fog azonnal hatni, sőtt, egyes vélemények szerint a gyomorégés nem a táplálkozáson múlik, de próbáljunk meg legalább egy étkezest csupa zöldséggel helyettesíteni és napokon belül tuti lesz változás.
Tippek, tanácsok gyomorégés elkerülésére:
- Az erősen fűszeres, csípős, zsíros, nehéz ételek növelik a gyomorégés kockázatát, ezért inkább kerüljük ezeket. A csoki, az alkohol, a kávé, a fehér cukor szintén kerülendő. Kerülnünk kell a füstölt húst, az érlelt sajtokat és az adalékanyagokkal, tartósítókkal, színezékekkel készült késztermékeket.
- A tej fogyasztása teljesen egyéni, van, akinek ront az állapotán, és van, akinek a langyos tej, esetleg pici mézzel kimondottan jót tesz lefekvés előtt. A savanyított tejtermékek a joghurtok egyénenként más-más reakciót válthatnak ki. Például van akinek a kaukázusi kefirnek már a gondolatától is ég a gyomra, és van, akinek ez tesz jót. Tapsztaljuk ki nekünk mi a legmegfelelőbb étel és próbáljuk azokat gyakran fogyasztani!
- Többször együnk keveset, lassan, alaposan megrágva. Ételünk, italunk ne legyen se túl hideg, se túl forró. Ne igyunk sokat az étkezések közben vagy rögtön utána. Közvetlenül evés után, teli hassal ne feküdjünk le.
A gyomorégés önálló rizikófaktor
A gyomorégést, amely a reflux egyik gyakori velejárója nem csak a vele járó kellemetlenség, de az esetleges következmények miatt sem szabad elhanyagolni. A Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention című szaklap számolt be arról a nagyszabású vizsgálatról, amely szerint a reflux – amely a gyomorégés leggyakoribb oka – önálló rizikófaktora a torok- és a hangszáldaganatnak is.
Ha tetszett a poszt vagy szereted a hasonló témákat, csatlakozz hozzánk a Facebookon!