Site icon TESTÜNK – Betegségek, Tünetek, Fogyás

Megdöbbentő felfedezés a mák csontritkulás elleni hatásáról!

Mák csontritkulás ellen

Mák csontritkulás ellen: 100 g mákban 537 kcal, 20,5 g fehérje, 38,2 g zsír és 23,9 g szénhidrát van. A vitaminok közül értékes B1-, B6-, B2-, niacinforrás.

csontritkulás elkerülhető? Kutatások azt bizonyítják, hogy a bőséges mákfogyasztás erősíti a csontokat.

A máknak magas a foszfortartalma, ami segíti a kalcium beépülését a csontokba. 

A mák az egyik legjobb csonterősítő!

Tipp:

A mák csontritkulás elleni hatását elérhetjük, ha heti 2-3 alkalommal eszünk mákot

 
„Szlovákiában több évvel ezelőtt egy egész temetőnyi sírt kellett exhumálni, mert áthelyezték azt a falu túlsó oldalára. Mindenki legnagyobb meglepetésére a csontok teljesen ép állapotban voltak, olyannyira, hogy tudományos vizsgálatot indítottak az okok felderítésére.”
 

Az eredmény egyszerre volt banális és megdöbbentő – 

Hogyan hat a mák csontritkulás ellen?

 
Kiderült, hogy a helyi lakosság rendszeresen, heti 3-5 alkalommal fogyasztott étkezési mákot különböző ételek formájában, mivel épp a mák termesztés volt a falu egyik fő bevételi forrása. A további tudományos kutatások kiderítették, hogy a mák olajának rendkívül magas foszfor tartalma volt a „felelős” a kalcium hatékony felszívódásáért, és a csontokba beépüléséért. A kutatások során létrehoztak két, egyenként 20-20 fős csoportot, melynek tagjai előrehaladott csontritkulásban szenvedő nők voltak. Az egyik csoport hagyományos kezelést kapott, míg a másik napi 1-1 = mokkáskanálnyi mákolajat szedett. Az eredmény mindenkit meggyőzött! 
 
A mákolajjal „kezelt”  csoport valamennyi tagjának csontozata normális értéket mutatott már 12-16  hónapos kezelést követően.
 
 
Tanácsom tehát: hetente 3-szor fogyasszon  mákos ételeket, vagy rendszeresen alkalmazza a gyógynövény szaküzletekben  is kapható mák-olajat.

Vigyázat!

Levegővel érintkezve a mák gyorsan avasodik, ezért mihamarabb zárja vissza a kupakot, és tegye hűtőbe! A  csontritkulás megelőzésére vagy az állapot  javítására ugyancsak kedvező hatású a gyógynövényboltokban kapható medvehagyma alkoholos kivonatának  tartós szedése.
(Bálint János)
 

Mák csontritkulás ellen

És egy másik tapasztalat a mák hatásáról:

 Schirilla Györgyöt és Oláh Andort hosszú évekkel ezelőtt egy  régész  ismerősük elhívta egy XIX. század eleji csallóközi temető feltárására, mivel a kétszáz éves csontvázak egyike sem volt csontritkulásos (nem  voltak meggörbült hátú anyókák stb.). A két természetgyógyászra várt a  feladat, hogy kiderítsék, mi lehetett az oka. Ők a választ az akkori  emberek életmódjában találták meg. Nem édesítettek semmit  cukorral, csak mézzel, nem ettek annyi vöröshúst mit mi, mangalicát tartottak, ami  jóval egészségesebb. És, ez volt a legfőbb: rengeteg mákot ettek. Schirilla György 58-féle mákos étel receptjét gyűjtötte össze.
Az volt  a szokás, hogy a vendéget mákos kaláccsal, bejglivel kínálták, a mákos süteménynek ki kellett tartania ünneptől ünepig. Márpedig a mák nagyon egészséges.
A mák fantasztikusan nagy mennyiségben tartalmazza azokat az  anyagokat, amelyek az egészséges táplálkozáshoz és a csont megtartásához
szükségesek: ilyen a kalcium, a vas (a nagy vastartalomtól fekete), de tartalmaz folsavat is, ami megkönnyíti ezek felszívódását.
 

Schirilla György mákos receptje csontritkulás ellen:

Természetgyógyászként egy maga által kreált mákreceptet ajánlott csontritkulásra, ami egyszerűen elkészíthető, és még finom is:25 dkg mákot le kell darálni, kevés vizet kell hozzáadni, és annyi mézzel édesíteni, amennyitől kellemesen édes lesz.  Ezt össze kell forralni, de éppen csak az első „puttyanásig”, mert különben a mák megkeseredik.  Az elkészített mákot, ami tulajdonképpen olyan, mint a bejgli töltelék, be kell tenni egy befőttesüvegbe, és hűtőben tartani.Lényeg, hogy minden nap kell belőle enni legalább egy evőkanállal.

Legjobb reggelire enni. Többet lehet, kevesebbet nem. Ha elfogyott, akkor újat készítünk. Az epebetegek keverhetnek hozzá reszelt almát, a cukorbetegek pedig használhatnak cukorpótlót és kicsit több  vizet.

Fontos, hogy ne cukorral édesítsék, mert a cukor kivonja a csontból a kalciumot.

Jót tesz, ha utána például iszunk hozzá egy kis citromos vizet, mert a C-vitamin megkönnyíti a mákban levő anyagok felszívódását a csontokba.  

Mivel ez nem gyógyszer, csak egészséges táplálék, a hatását nem máról holnapra, hanem hosszabb távon fejti ki.Egyébként is arra is oda kell figyelni, hogy a mindennapi táplálkozásában cukor helyett mézet használjunk, húsból is kevesebbet, és akkor is inkább baromfit vagy mangalicát együnk.

A mákolaj is nagyon hatásos csontritkulás ellen, éhgyomorra egy evőkanállal naponta

 

Fontos!

Nem tesznek jót a szénsavas üdítőitalok sem, mert a bennük levő foszforsav kivonja a csontból a kalciumot.

A szervezet teljes működésének támogatására, lúgosításra. Az agyműködés támogatására és serkentésére.

 

Megakadályozható vagy gyógyítható-e a csontritkulás DXN ganodermás termékeivel?

A csontritkulás kiváltó oka a szervezet túlsavasodása a túlzott állati fehérje fogyasztás, többek a között a tejfogyasztás miatt. Ha a szervezet túlságosan savas, a csontokból kiválik a kalcium, hogy semlegesítse a vér savasságát. A folyamatos kiválás csontritkuláshoz vezet. A megelőzés érdekében fogyasszunk kevesebb állati fehérjét. Helyettesítsük növényi alapú fehérjével. A DXN ganoderma termékek a következő módon segíthetik a csontritkulás gyógyítását: RG/GL, cordypine semlegesítik a szervezet savasságát, a spirulina kalciumban gazdag és könnyen felszívódik.

 

 

 

 

Paleo máktorta

Paleo mákos torta szilvával 

 

 

 

 

 

 

Itt találsz még pár mákos receptet, fogyaszd egészséggel!

 

Mákosguba

 

MÁKOSGUBA, VANÍLIAPUDINGGAL

Hozzávalók:

Elkészítése:Elkészítjük a vaníliapudingot a tasakon található leírás alapján, azzal a módosítással, hogy 7 dl tejet használunk hozzá és még egy evőkanál cukorral édesítjük. A kifliket karikára vágjuk, és lapos tálakra simítjuk egy rétegben. Ráöntjük a pudingot és jól összerázzuk (nem keverjük!) vele. A mákot megdaráljuk és rászórjuk. Ezzel is megrázogatjuk egy kicsit. Mazsolával díszítjük, és hidegen fogyasztjuk.

CSACSIFÜLE Mákos sütemény

Hozzávalók:

Elkészítés:A zsírt egy fél óráig keverjük (géppel 3 percig verjük), majd az élesztőt belemorzsoljuk. A lisztet, tejfölt, cukrot meg sót beletesszük és egy éjszakán át pihentetjük. Másnap 1 mm vastagra nyújtjuk, nagy fánkszaggatóval kiszúrjuk, mindegyikre rakunk egy kanál tölteléket, félbehajtjuk és szép világosra sütjük.Még melegen vaníliás cukorba forgatjuk.

MÁKOS KUPOLA

Hozzávalók(8-10 darabhoz):

Előkészítés:A sütőt 200 fokra előmelegítjük; a tojások sárgáját és fehérjét szétválasztjuk. A sárgáját 10 dkg mézzel, rummal és citromlével habosra keverjük; a fehérjéből kemény habot verünk, majd apránként beleteszünk 10 dkg porcukrot. A fehérjehabot óvatosan belevegyítjük; a lisztet, a sütőport és a mákot összekeverjük, majd szintén belekeverjük a krémbe. A masszát sütőpapírral kibélelt sütőbe öntjük (kb. 1,5 cm magasan), a tetejét
elsimítjuk, és kb. 12 perc alatt megsütjük.”

 

A mákolaj is nagyon hatásos csontritkulás ellen, éhgyomorra egy evőkanállal naponta

Megakadályozható vagy gyógyítható-e a csontritkulás DXN ganodermás termékeivel?

A csontritkulás kiváltó oka a szervezet túlsavasodása a túlzott állati fehérje fogyasztás, többek a között a tejfogyasztás miatt. Ha a szervezet túlságosan savas, a csontokból kiválik a kalcium, hogy semlegesítse a vér savasságát. A folyamatos kiválás csontritkuláshoz vezet. A megelőzés érdekében fogyasszunk kevesebb állati fehérjét. Helyettesítsük növényi alapú fehérjével. A DXN ganoderma termékek a következő módon segíthetik a csontritkulás gyógyítását: RG/GL, cordypine semlegesítik a szervezet savasságát, a spirulina kalciumban gazdag és könnyen felszívódik.

Exit mobile version