Site icon TESTÜNK – Betegségek, Tünetek, Fogyás

Meszesedés ellen alvás? Az alvás csökkenti az erek meszesedését

meszesedés ellen

A több alvás segíthet a krónikus fájdalmak csökkentésében, a vérkeringési betegségek elkerülésében,  a meszesedés ellen és csökkenti a szisztolés vérnyomást.

A több alvás segíthet a krónikus fájdalmak csökkentésében, a vérkeringési betegségek elkerülésében, és csökkenti a szisztolés vérnyomást.

Forrás

A meszesedés elkerülhető megfelelő mennyiségű alvással?

Az American Medical Association-ben közzétett tanulmány szerint napi egy órával több alvás csökkenti az erek meszesedését, ami a vérkeringési betegségek egyik első tünete. 

Az alváshiány hozzájárulhat az Alzheimer-kór kialakulásához 

„Az agy alvás közben szabadul meg azoktól a mérgektől, amelyek az Alzheimer-kór kialakulásához vezetnek, mondta Jeffrey Iliff, az Oregon Health & Science University (OHSU) agykutatója.” 

Emellett egy chicagói egyetem  kutatói szerint a napi egy órai plusz alvás 17 higany milliméterrel csökkenti a szisztolés vérnyomást.

Mennyi alvásra van szükségünk?

Napi egy órával több alvás csökkenti az erek meszesedését, minden óra is számít!

A kísérletben 495, egészséges, negyvenes személy vett részt. Tizenkét százalékuknak az öt évi megfigyelés során kezdtek az ereik meszesedni. Meszesedő ereket az öt óránál rendszeresen kevesebbet alvók 27 százalékánál találtak.
Ez az arány 11 százalékra csökkent azoknál, akik 5-7 órát aludtak.
Azok közül pedig, akik 7 óránál többet aludtak, csupán 6 szenvedett érelmeszesedésben.

Ön milyen kávét iszik? A ganodermás gyógykávé serkenti az agyműködést,

A ganodermás kávé serkenti az agy működését, ezáltal javíthatja emlékezőképességünket is.

A nőknél a jótékony alvás  hatása még nagyobb!

Meszesedés ellen is és még mi mindenen segíthet a több alvás?

A kutatók más irányú vizsgálódásaik alapján arra következtetnek, hogy a krónikusan kevés alvás más problémákat is okozhat:
  • elhízást
  • cukorbajt
  • magas vérnyomást
 
 
A „Sleep” című szaklapban megjelent másik tanulmány azt hangsúlyozza, hogy az elegendő alvásnak jelentős szerepe van a különböző krónikus fájdalmak kezelésében és bizonyos sebészeti eljárások előkészítésében.
 
Bár a krónikus fájdalmakkal nem könnyű megbirkózni, friss kutatások a megfelelő alvás jelentőségét hangsúlyozzák a fájdalomérzet csökkenésében.
 

Az alvás hatása a fájdalomérzetre:

 
A kutatók egy kísérlet keretében összehasonlították a jó alvás és a codein hatását a fájdalomérzetre. Az eredmény meglepő:
 
A tudósok 18 egészséges, fájdalommentes önkéntest vontak be a kísérletbe. Két csoportra osztották őket négy éjszakára, és amíg az egyik csoport a megszokott időtartamban pihent, a másik csoport több lehetőséget kapott az alvásra, 10 órát kellett ágyban tölteniük.
 
Később a nappali álmosságukat egy ún. alvási látencia teszttel mérték, a fájdalomérzékenységüket pedig sugárzó hőingerrel vizsgálták.
 
A meghosszabbított alvási csoport 1,8 órával többet aludt, mint a másik.
 
Ezzel párhuzamosan nőtt a nappali éberségük, ami összefüggésbe hozható az alacsonyabb fájdalomérzékenységgel. Ugyanis ennél a csoportnál 25 százalékkal nőtt az az idő, amíg a résztvevők ki tudták tenni az ujjukat a sugárzó hőnek.
 
Ez már csak azért is érdekes, mert ez jelentősebb eredmény, mint amit 60 mg codein használatával értek el.
 
Az alvás és a fájdalomérzet kapcsolata mindkét irányban működik

A NIGHT COMFORT nevű spray hatékonyságát még az orvosok is elismerik, hiszen a terméket kizárólag természetes anyagok alkotják. A fő összetevői közé tartozik az édesgyökér és a lenmag kivonat, amelyek frissítik, valamint hidratálják az arcüreget és a légutakat. Az édesgyökér kivonata rendkívül gazdag glükózban, fruktózban, és az olyan szerves anyagokban, amelyek nyugtató, köhögéscsillapító, és frissítő tulajdonságokkal rendelkeznek.

Ez a horkolás elleni spray nem kapható gyógyszertárakban, ezért a hivatalos weboldalon kell megrendelni.

Hosszú távú tervek alvászavar ellen

A kutatók szerint ez fordítva is igaz: a megnövekedett fájdalom-érzékenység akár a kevés alvás következménye is lehet.
Ezek alapján megfelelő fájdalomcsillapítással akár az álmatlanság is javítható.
Különösen mozgásszervi betegségek esetén válhatnak be az alternatív technikák, úgy, mint a taping, a hiarulonsavas injekciók és a lökéshullám terápia – hangsúlyozza dr. Pál Mónika, az Oxygen Medical reumatológus szakorvosa.

Létezik olyan módszer, ami serkenti az agyat? A válasz: igen! Olvasd el itt, hogyan!

Forrás

Facebook oldalunk

Ha tetszett az alvásról szóló poszt vagy szereted a hasonló témákat, csatlakozz hozzánk a Facebookon!

Exit mobile version