Influenza járvány idején, de már a tél elején is nagy hangsúlyt kell fektetnünk az immunrendszer erősítésére, a vitaminok pótlására, és a szervezet felkészítésére a téli hónapokra. Nem csalás, nem ámítás, itt a gyömbéres méz receptje.
A gyömbéres méz citrommal – A teljes erőbedobás!
Mi a családdal egyre inkább a természetes gyógymódokat részesítjük előnyben, ezért naponta fogyasztunk ebből az immunerősítő gyömbéres mézből.
Csupán három összetevő szükséges hozzá:
- -1 darab gyömbér (kb. 20 dkg)
- -1 citrom
- – 25 dkg méz (csak körülbelül)
A gyömbér, citrom, méz keverék elkészítése:
A gyömbért kislyukú reszelőn, lereszeljük, vagy aprítógéppel pépesítjük. Felöntjük a citrom kifacsart levével, és a végén hozzáadjuk a mézet.
Ha nem pontosak a mennyiségek, az nem probléma, mindenki megtalálja a saját ízlésének megfelelő arányt használjon.
Összekeverjük a hozzávalókat, beleöntjük egy zárható üvegbe és betesszük a hűtőbe (a gyömbér miatt hűtőben érdemes tárolni, így tovább megőrzi a minőségét).
Minden nap reggel felkelés után, de meghülés, influenza esetén naponta többszöris érdemes egy-egy kanállal fogyasztani ebből a mézes gyömbérből.
A gyömbéres citromos méz betegségekre gyakorolt hatása
Immunerősítő gyömbéres méz citrommal
Ugyanígy légzőszervi betegségek megelőzésére immunerősítőként is alkalmazhatjuk, úgy is, mint egészséges nassolnivalót. Akár a kivonatos mézet, akár a mézben ázott citromot vagy gyömbért desszertekhez is adhatjuk tálaláskor. Ne tegyük ki ezeket hőkezelésnek, mert elveszítik hatásukat.
Légzőszervi betegségek, megfázás
Influenza és megfázás esetén önmagában is, de például a megfázás elleni teakeverékhez adva is segít csökkenteni a tüneteket. Csillapítja a fájdalmakat és a lázat, köptető, illetve segít torokgyulladás esetén is.
Adhatunk a gyömbéres citromos mézhez néhány szem szegfűszeget is, mely segít jólesően átmelegíteni a szervezetet.
Emésztési zavarok, hányinger és hányás
A méz enyhíti az emésztési panaszokat, kiváló emésztésjavító. Étkezés után együnk egy teáskanállal a keverékből, enyhíti a puffadást és segíti az emésztést. (Sőt, akár a desszertet is helyettesítheti.)
Gyomorrontás esetén is hatásos.
A gyömbérnek, (a gyömbér teának is) jótékony hatása van a gyomor nyálkahártyájára. Mivel nyugtatólag hat a gyomorra, így csökkenti az émelygést, hányingert és a hányást. A gyömbéres citromos méz ebben az esetben is hatásos segítség lehet.
Győzelem a vírusok ellen házilag
A gyógyhatású gombák ereje a vírusokkal szemben
Menstruációs görcsök
A keveréket bevethetjük menstruációs fájdalmak esetén is, hiszen a gyömbér kiváló görcsoldó.
Ízületi és izomfájdalmak, reuma
A gyömbér külsőleg is, belsőleg is hatásos fájdalomcsillapító. Belsőleg alkalmazva könnyíti az ízületek mozgékonyságát. Mindezt kiegészíti a citrom gyulladáscsökkentő hatása.
Megjegyzés: Felfázásra és altesti gyulladásokra való hajlam esetén a citromlevet hagyjuk el a keverékből, esetleg helyettesítsük fokhagymával.
Tudta, hogy a méz antibakteriális minőségét a méz fajtája és a betakarítás módja is befolyásolja? Sőt, még az is sokat számít, milyen sötét a méz színe – kiderül, miért!
A rendszeres mézfogyasztás egészségügyi előnyei
Immunerősítők:
Spirulina az immunerősítés bajnoka
Ganoderma
Ugrásszerű egészségjavulás a ganoderma fogyasztása után
Az oldalon olvasható információk nem helyettesítik az orvosi diagnózist és nem minősülnek kezelési tervnek vagy javaslatnak!
MI A GYÖMBÉR HATÁSA? ISMERD MEG AZ ÚJ CSODASZERT!
Jó egészséget kívánunk!
inluenza