Mi az Ekcéma? Ekcéma otthoni kezelése. Ekcéma elleni gyógymód
Csecsemő- és gyermekkorban az atópiás ekcéma (veleszületett, belső eredetű ekcéma) a leggyakoribb.
Felnőtteknél számos típusa ismert, azonban a pontos eredet, ok máig nem. Örökletes hajlam, környezeti tényezők állnak a hátterében.
Az ekcéma lehet enyhe és lehet olyan súlyos állapot, hogy az alvást is zavarja. Ha krónikus a bőrkiütés, az időről-időre jelentkező fellángolásokat tünetmentes időszakok tarkítják.
Leggyakrabban az arc, a nyak, a könyök, a csukló, a térd és a boka területén fordul elő.
Bőrgyulladás, hámlás, viszketés, kipirosodás
Gyakran először csak viszketést tapasztal az ember, majd idővel a terület kivörösödik és kidörzsölődik. Az ekcéma az egyik leggyakoribb bőrbetegség, a világ népességének 10%-a szenved valamilyen fajtájában. Mivel az ekcéma legtöbbször belső eredetű, kezelni külsőleg és belsőleg is kell. Ehhez a vértisztító füvek a legmegfelelőbbek.
Tippek az Ekcéma otthoni kezeléséhez
- A csalán a legjobb vértisztító és egyúttal vérképző növényünk.
Készítsünk csalán teát és fogyasszuk kúra szerűen reggel éhgyomorra és napközben további 1-2 csészével.
- Ekcéma ellen a bőrizgató savas és szárító szappanok helyett gyógygomba kivonatot tartalmazó ganodermás szappant (Ganozhi Soap), vagy krém alapú szappant.
- A viszkető száraz bőr a legtöbb ember esetében javulni fog, ha csak elkezd több vizet inni, és halolajat fogyasztani. (Omega 3 )


A viszkető száraz bőr a legtöbb ember esetében javulni fog, ha csak elkezd több vizet inni, és halolajat fogyasztani.
- Gyakori oka a száraz és viszkető bőrnek, az ekcémának a tápanyaghiány mint például a cink, szelén, biotin és a B-vitaminok hiánya
- Szedjünk A- és F-vitaminokat a bőr állapotának javítására illetve mikroelemeket (cinket és ként) a hámosodás elősegítésére
- Az ekcémás tüneteket enyhíthetik a különböző vitaminok és táplálék-kiegészítők, melyeket önmagukban vagy egymással keverve és hagyományos gyógyszerekkel együtt is alkalmazhatsz
- Ajánlott tengerifürdő-kezelés
- Gyorssegély: viszketés csillapítására áztassunk egy mosdókesztyűt jéghideg tejbe és helyezzük a viszkető területre
- Adjunk finomra őrölt zablisztet a fürdővízhez, ez is csökkenti a viszketést
- Az indiai orvosok szerint a vizelet ivásával (1 csepp naponta) főleg a súlyos, más módszerekkel nem kezelhető betegségeket lehet gyógyítani, mint amilyen a tüdő asztma, a bélbetegségek nagy része, ekcémák
- A Derminax négy hatékony baktériumölő és fertőtlenítő összetevőt tartalmaz, továbbá olyan komponenseket, melyek meggátolják a bőrkiütések kialakulását, tiszta és sima bőrt biztosítva ezzel. A Derminax felveszi a harcot az akné okaival, eltávolítja az ártalmas méreganyagokat, a bőrödön élősködő baktériumokat, és elhalt sejteket. Eközben fokozatosan megszabadít az arcodon levő hegektől és pattanásoktól.
- A gotu kóla tinktúra vagy kapszula segít csillapítani a viszketést. Ha kivonatot veszünk, mindig 1 részt hígítsunk fel 5 rész vízben.
A Gotu Kola-t használják szifilisz, reuma, a lepra, a mentális betegségek és az epilepszia kezelésére. Ösztönözi vizelést és enyhíti a fizikai és szellemi kimerültséget, továbbá hasmenés, szem betegségek, gyulladások, asztma, magas vérnyomás, májbetegségek, vérhas, húgyúti fertőzések, ekcéma, pikkelysömör kezelésére is használják. Egyes gyártók a növényi kiegészítőként a rák kezelésére is ajánlják. Itthon egyenlőre nem kapható, de interneten megrendelhető.
- Szűz kókuszolaj azonnali nyugtató hatással van az ekcémára, a dermatitisre és egyéb bőrproblémákra. A hatékony összetevője az un. Lauruic sav (anyatejben is megtalálható), amely széles körben ismert antivirális és antibakteriális tulajdonságairól. Mivel egyáltalán nincs mellékhatása, egy nagyon vonzó lehetőség az ekcéma kezelésére.
A komló erős gyógyító hatású, a sörfürdő segíti a pikkelysömör és más bőrbetegségek eloszlatását.
Mi okozhatja az ekcémát? A bőrtünetek hátterében előfordulhat az emésztő- a hormonális és az immunrendszer betegsége, de lelki okok is kiválthatják. Az atópiás ekcéma öröklött hajlamon alapuló betegség.
Ekcéma lelki okai
Az allergiás betegségek kialakulásában még nem bizonyított, de szerepet játszhat a lelki beállítódás. Az ekcéma kialakulásáról, kezeléséről : Dr. Apostol Évát.
Ismersz más, bevált népi módszereket?
Te hogyan kezeled az ekcémát?
Ha tetszett az ekcéma poszt vagy szereted a hasonló témákat, csatlakozz hozzánk a Facebookon!
4 hozzászólás
[…] Ekcéma […]
[…] mézet és a őrölt fahéjat az beteg bőrre. A mézes fahéj hatása: Ekcémát, sömört és minden egyéb bőrfertőzéseket […]
[…] EKCÉMA: A friss útifű levele nagyon jó. Zölden kell szedni, és beledörzsölni az ekcémás helyre, ha száraz már nem használ. […]
[…] Ekcéma […]